DOLAR 33,0926
EURO 36,2949
ALTIN 2.626,66

Viessmann Vitodens 242-F

Viessmann Vitodens 242-F

 

Detaylar

Viessmann Vitodens 242-F Güneş enerjisi destekli gaz yakıtlı kompakt yoğuşmalı kazan

Avantajlar:

Gaz yakıtlı kompakt yoğuşmalı kazan, güneş enerjisi destekli depo boyler ile, 26 kW ıstıma kapasitesi
yüksek verimi ile enerji tasarrufu
170 litre hacminde güneş enerjisi destekli, emaye kaplı depo boyler
Sıcak su güç tanım sayısı NL=2,0
Paslanmaz çelik Inox-Radial ısıtma yüzeyi sayesinde uzun ömrüne sahip modülasyonlu MatriX-brülör – yüksek sıcaklıkardan etkilenmez
% 10 – 100 geniş modülasyon aralığı
Renkli dokunmatik ekranlı, kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli
Akıllı Lambda Pro Control Plus sistemi sayesinde, gaz tipini kendiliğinden tanıyarak değişken gaz niteliklerine ve işletme şartlarına en uygun yanma koşullarına otomatik olarak ayarlar
Cihazın yanlarından servis mesafesi bırakmaya gerek yoktur
Solar karşılama oranı > % 60

Vitodens 242-F ile enerji tasarrufu sağlayan yoğuşma tekniği, yüksek sıcak su konforu, bağlantıya hazır güneş enerjisi komponentleri ve renkli dokunmatik ekranlı kontrol paneli kompakt boyutlar içerisinde sunulmaktadır.
Konutlarda yoğuşma tekniğinin ve güneş enerjisi sisteminin birlikte kullanımı söz konusu olduğunda, Vitodens 242-F gaz yakıtlı kompakt yoğuşmalı kazan ideal çözüm sunmaktadır.

Güneş enerjisi sayesinde A+ verimlilik
Vitodens 242-F, bir güneş enerjisi sisteminin montajı için hazır bağlantılara sahiptir ve güneş enerjisi sistemi ile hemen veya daha sonra kombine edilebilir. Vitodens 242-F’in renkli dokunmatik ekranlı Vitotronic kontrol paneli üzerinden güneş enerjisi ile ilgili ayarlara ulaşılabilmektedir. Güneş enerjisi kazancı, Vitotronic kontrol panelinde grafik olarak gösterilmektedir. Güneş enerjisi ile ilgili Vitodens 242-F’ in içine entegre edilmiş tüm komponent ve fonksiyonlar cihaz ile uyumlu tasarlanmıştır ve fabrikada test edilmiştir.

Inox-Radial ısıtma yüzeyi

Yoğuşmalı bir cihazın enerji tasarrufu yapması ve uzun ömürlü olması isteniyorsa, eşanjör malzemesi olarak sadece yüksek kaliteli paslanmaz çelik bu şartları sağlayabilir. Vitodens 242-F, paslanmaz çelik Inox-Radial ısıtma yüzeyi ile donatılmıştır ve bu sayede gerekli işletme emniyetini güvence altına almakta, cihaz ömrü boyunca sürekli olarak yoğuşmadan maksimum seviyede faydalanmayı sağlamaktadır.

Vitodens 242-F, duman gazlarının içerisindeki su buharının gizli ısısından da faydalandığı için daha az enerji tüketmektedir.
Bunun sonucunda yüksek verime ulaşılabilmekte, ısıtma harcamaları azalmakta ve çevreye daha az zarar verilmektedir.

MatriX-silindirik brülör

Viessmann tarafından geliştirilen ve üretilen MatriX-silindirik brülör, paslanmaz çelik MatriX-yüzey sayesinde uzun kullanım ömrüne sahiptir. Vitodens 242-F, duman gazlarının içerisindeki su buharının gizli ısısından da faydalandığı için daha az enerji tüketmektedir. Bunun sonucunda yüksek verime ulaşılabilmekte, ısıtma harcamaları azalmakta ve çevreye daha az zarar verilmektedir.

VITOTRONIC 200 Renkli dokunmatik ekran

Dijital Vitotronic 200 kontrol paneli ile dış hava kompanzasyonlu işletme yapılabilmektedir. Yeni renkli dokunmatik ekran çok satırlı açık metinlerin, grafiklerin ve yardım metinlerinin gösterimine imkan vermektedir. Kolay anlaşılabilir menüler ve yardım fonksiyonu sayesinde hem son kullanıcılar hem de yetkili servis personeli için kullanım kolaylığı sunar.

5” dokunmatik ekran
Renkli grafik özelliği
Türkçe açık metinler
Yardım metinleri
Energy-Cockpit ile enerji akışlarının grafiksel gösterimi:
– Güneş enerjisi kazancı

– Boyler ısınma durumu

– Cihaz ısıtma kapasitesi

– İşletme saatleri

Devreye alma asistanı servis kolaylığı sağlar

 

Enerji kokpiti üzerinden tüketimlerin gösterimi

Enerji kokpiti üzerinden cihazın gaz ve elektrik tüketimi gösterilebilmektedir. Bir Viessmann güneş enerjisi sistemi ile kombine edildiğinde, güneş enerjisi kazancı ve boyler sıcaklık seviyesi gibi parametreler de renkli ekranda gösterilebilmektedir.

Yüksek sıcak su konforu

Vitodens 242-F müstakil konutlarda, yeni binalarda veya ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda kullanılabilir. 170 litre hacmindeki güneş enerjisi destekli bivalent
depo boyleri sayesinde yüksek sıcak su konforu sunmaktadır. İstenen sıcaklığa
ayarlanmış olan kullanma suyu hazır ve sürekli olarak temin edilebilir durumdadır. Sensörler
sayesinde sabit bir kullanma suyu sıcaklığı güvence altına alınır.

Bakım ve servis kolaylığı

Vitodens 242-F, bakım ve servis sürelerinden tasarruf sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm yapı elemanlarına ön taraftan ulaşılabilmektedir, cihazın yanlarında servis boşluğu bırakmaya gerek yoktur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: